Vyhledávání bitcoinů na Googlu na Kubě roste

Kubánci se o bitcoiny zajímají, protože jiné hlavní digitální platební metody (například PayPal) nejsou k dispozici.


Kuba zjevně vidí příliv aktivit souvisejících s bitcoiny (BTC), protože zájem země o bitcoiny každým dnem stoupá.

Podle údajů poskytnutých Google Trends se zájem Kuby o bitcoiny za posledních 30 dní umístil na druhém místě. Ostrovní stát následuje Nigérii, která je od dubna 2020 nejlepší zemí, kde Google vyhledává bitcoiny.
Mezi další regiony v první pětce Googlu patří Jihoafrická republika, Kamerun a Ghana.

Existují zprávy, že Kubánci se stále více obracejí na bitcoiny, aby obcházeli americké sankce a získávali digitální finanční služby, a kubánské vyhledávání bitcoinů se zvýšilo. Jelikož kubánští občané údajně nejsou schopni využívat velké digitální platební společnosti (jako jsou PayPal a Stripe), cestovní omezení v důsledku pandemie koronaviru místní platby komplikují.


Na konci října místní programátor a YouTuber Erich García vyzvali zemi, aby používala bitcoiny k přeshraničním převodům v domnění, že každý, kdo chce zaplatit, by si měl bitcoiny koupit a poslat je prostřednictvím kubánské směnárny kryptoměn s názvem BitRemesas.


V dubnu 2020 zahájil italsko-kubánský podnikatel Mario Mazzola Qbita, první kubánskou decentralizovanou výměnu bitcoinů. Podle Mazzoly je nová burza cenných papírů navržena tak, aby umožnila Kubáncům nakupovat a prodávat bitcoiny, protože tato země nemá velké krypto služby, jako jsou LocalBitcoins a Paxful.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *