Vlastníte Bitcoiny? Můžete si na ně i půjčit

Z dlouhodobého hlediska jsou obvyklou formou příjmu investorů do kryptoměny hlavně jejich nákupy a prodeje. Další skupina lidí na trhu se snaží vydělat peníze obchodováním. Pokud držíte kryptoměnu po dlouhou dobu a nejste zběhlí v obchodování, existuje další možnost – půjčit si kryptoměnu a účtovat úroky z vypůjčené kryptoměny.


V posledních třech letech výrazně vzrostly půjčky na kryptoměny. Je však stále nutné pamatovat na to, že jakmile půjčíte kryptoměnu na burzu cenných papírů nebo speciální půjčovatele kryptoměn, stanou se tyto subjekty také dočasným vlastníkem vaší kryptoměny. Je naprosto nezbytné vzít v úvahu a ověřit minulost a důvěryhodnost objektu, kterému kryptoměnu poskytnete.


Pojďme se tedy blíže podívat na příležitosti, které nám trh přináší. V zásadě platí, že pokud držíte kryptoměnu a chcete ji půjčit a získat z půjčky úroky, máte dvě možnosti. První možností je zvolit silnou a stabilní burzu. Mezi tyto burzy patří například Bitfinex, Poloniex a mnoho dalších burz a do seznamu byla přidána také Binance.


Obecně je dlouhodobé vlastnictví kryptoměny jakoukoli burzou riskantní, proto se burzy také snaží poskytovat vysoké úrokové sazby, aby přilákaly uživatele. Podívejme se na další možnost, která spočívá v poskytování kryptoměny společnostem, které se specializují na krypto půjčky.
Držíte kryptoměnu po dlouhou dobu, ale bojíte se půjčení kryptoměny na burzu kvůli hackerským útokům? Někteří poskytovatelé krypto půjček poskytují pojištění vkladů, což je skvělé řešení.


Nexo je na prvním místě mezi nejlepšími společnostmi nabízejícími krypto půjčky. Poskytuje pojištění vkladů, které zaručuje Lloyd’s. Celkový pojistný kapitál je 100 milionů USD. Roční úroková sazba platformy je atraktivní na 8%. Úroky se generují každý den, což je také zřejmá výhoda oproti jiným poskytovatelům. Hlavní nevýhodou je, že můžete vložit pouze přední fiat měny nebo stablecoiny – USDT, TUSD, PAX, DAI a USDC. Na druhou stranu je platforma mezi uživateli velmi ceněna kvůli úrokům a pojištění.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *