V posledních týdnech zaútočili neznámí útočníci na několik ruských politiků, kteří podporují bitcoiny

Pro bývalé ruské bitcoinové / anti-putinské militanty to byly špatné týdny. Vůdce opozice Alexej Navaľnyj byl poprvé otráven 20. srpna a poté 31. srpna neznámý útočník poblíž svého domu zmlátil slavného blogera Jegor Zhuko.


Nejen, že jsou dvěma nejvíce nadšenými kritiky prezidenta Putina, ale také v minulosti obdrželi dary v bitcoinech (BTC) – i když je nepravděpodobné, že by jejich podpora kryptoměn byla katalyzátorem takových útoků. Je pravděpodobnější, že budou umlčeni, protože jsou politickými aktivisty, kteří se staví proti ruské vládě, a obávají se, že zabavení jejich darů vedlo k vedlejším účinkům lidí, kteří přijímají kryptoměny. Pokud je to pravda, bude se lišit od WikiLeaks, která se rozhodla přijmout bitcoin poté, co americká vláda donutila PayPal pozastavit jeho účet.


Po více než deset let byl Navalny považován za největšího (a možná jediného) Putinova vyzyvatele. Za ta léta utrpěl mnoho osobních útoků a obžaloby.


Žukovovi je pouhých 22 let a je oddaným liberálem. Jeho videa na YouTube podpořila politické protesty v Moskvě a poprvé v roce 2019 získala uznání veřejnosti. Brzy poté byl zatčen za účast na nepřiměřených protestech. Následně byl odsouzen na tříletou zkušební dobu, kterou opozice považovala za vítězství.


Mnozí věří, že se Kreml spikl, aby zahájil poslední útok na politické disidenty. Situaci v sousedním Bělorusku mohla narušit také země, kde tisíce lidí protestovaly proti prezidentským volbám, které považují za umělé.


Ačkoli se oba lidé mohou stát příznivci bitcoinů, je to jen příklad silné a životaschopné alternativy k autoritářství, kterou poskytuje decentralizace.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *