Ukrajina, Rusko a Venezuela zaujímají přední místo v adopci kryptoměn

Nejnovější údaje zveřejněné Chainalysis ukazují, že Ukrajina je na prvním místě v globálním indexu kryptoměny 2020, následovaná Ruskem a Venezuelou.


Index zkoumá tři ukazatele stupně řetězce: celková hodnota transakcí kryptoměny v řetězci vážená podle kupní síly na obyvatele (PPP), hodnota maloobchodních převodů v řetězci vážená pomocí PPP a počet vkladů kryptoměny v řetězci vážených uživateli internetu .


Index také ovlivňuje objem transakcí prováděných kryptoburzami peer-to-peer, které jsou váženy počtem uživatelů internetu a PPP.


Zpráva ukazuje, že úroveň rozvoje odvětví kryptoměn je v mnoha zemích nerovnoměrná.Vzhledem k velkému počtu obyvatel je index na obyvatele špatně zařazen do Číny, pokud jde o řetězové vklady a P2P obchod, ačkoli Čína je na prvním místě v řetězci v maloobchodě a v celkovém objemu „Ale zemi stále patří čtvrté místo.“


Naproti tomu, pokud jde o obchod P2P, jsou dvě nejmocnější země (Keňa a Venezuela) v první pětce, i když se jimi nelze v žádném jiném měřítku zařadit do první desítky.


Důraz na objem transakcí P2P však mohl přehlédnout zřízení místních regulovaných burz jako indikátoru přijetí kryptoměn a ovlivnit výsledky vůči rozvojovým zemím, které nemají silný finanční sektor.


Chainalysis popisuje Venezuelu jako „model“ sil, které podporují přijetí kryptoměny v rozvojových zemích, a zdůrazňuje, že ji Venezuelci používají mezi běžnými Venezuely jako prostředek ke snížení ekonomické nestability:


„Naše data ukazují, že když venezuelská domácí nekrytá měna ztratí svoji hodnotu inflace, venezuelští lidé používají kryptoměnu více, což naznačuje, že venezuelští obyvatelé přecházejí na kryptoměnu, aby ušetřili své úspory, které by mohli ztratit.“


Přestože se místní vláda ve Vietnamu pokusila proti této kryptoměně předčasně zasáhnout, Vietnam se umístila na druhém místě ve všech transakcích v maloobchodních a řetězových transakcích.


Žádná země západní Evropy se nepřijala do deseti nejlepších zemí Chainalysis přijetím kryptoměn.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Jedna odpověď

 1. Rewards for comments
  Sorry, the reward details is for registered users only.
  Please Login or Register

  Bitcoin je proste globálny fenomén 🙂 Za Ukrajinou Ruskom a Venezuelou možeme nájsť štáty ako Čína,Keňa,USA,Južná Afrika, Nigeria, Kolumbia , Vietnam.
  Čína a USA majú významné prijatie, sú to práve krajiny v kríze, ktoré majú logické tendencie hľadať alternatívy k svojmu národnému finančnému systému.
  Venezuela krajina bohatá na ropu sa zamerila na využívanie kryptomény , keď domáca nekrytá mena krajiny stráca hodnotu pre infláciu , čo naznačuje že Venezuelčania sa uchýlia ku kryptomene.
  Podobne to vidíme v krajinách ako Afrika, východná Azia a inde..
  Už aj Venezuelský prezident tvrdí , že krajiná ma používať kryptoménu v domacom aj zahraničnom obchode, v rámci snáh o neutralizáciu ekonomických sankcíí od USA.
  Venezuelská centrálna banka planuje spustiť nové nástroje , ktoré čoskoro aktivuje aby mohol každý uskutočnovať transakcie (národne aj medzinárodne) platby prostredníctvom účtov centrálnej banky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *