Tržní hodnota bitcoinu je srovnatelná s největší bankou ve Spojených státech

V současné době má největší kryptoměna, bitcoin nebo dolar všech existujících bitcoinových hodnot, tržní hodnotu přes 220 miliard dolarů. Toto číslo je téměř stejné hodnoty jako největší banka ve Spojených státech. Podle údajů Yahoo Finance se jedná o Bank of America s kapitálem 226 miliard dolarů.


Již v dubnu činila tržní hodnota bitcoinů pouze kolem 130 miliard USD. V té době se uvádělo, že Jeff Bezos z Amazonu, nejbohatšího člověka na světě, mohl teoreticky koupit všechny bitcoiny v oběhu za odhadovanou hodnotu 140 miliard amerických dolarů (pouze teoreticky, protože to v praxi není možné). To již není možné kvůli většímu dopadu půltónového efektu na centrální banku (FED) k potlačení dolaru. Bitcoiny mohou brzy dosáhnout kapitalizace 300 miliard.


Anthony Pompliano před několika dny řekl, že potenciál pro růst cen bitcoinů je stále obrovský. Myslí si, že by mohl v budoucnu zaútočit až na 80 nebo 90 bilionů dolarů. Aby dosáhla prvních miliard dolarů, musí zvýšit svou hodnotu 4,5krát.


Musíme však zdůraznit, že ačkoli je trh s bitcoiny v současné době velmi optimistický, poslední doba byla způsobena nárůstem jeho ceny přesahujícími 12 000 USD, ale důležitější korekce cen jsou stále ohroženy. Současně, podle tzv. Warren Bufettova ukazatele, akciový trh vstoupil do „bublinové“ zóny, což naznačuje, že se jeho vypuknutí může blížit, a protože bitcoin napodoboval akciový trh v březnu, existuje možnost, že k tomu dojde. Při investování do kryptoměn proto buďte i nadále opatrní.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *