Téměř 24% Etheru drženého na burzách – trojnásobek procenta bitcoinu

Ve srovnání s Ethereem je na burzách drženo pouze 8,1% bitcoinů.
Podle údajů z analytické platformy ViewBase je téměř čtvrtina dodávky cirkulujícího etheru (ETH) držena burzami kryptoměn.


Podle webu je na burzách 26 768 260 ETH, což odpovídá 23,6% a hodnotě 10,3 miliard amerických dolarů. Téměř 26 milionů těchto tokenů drží 10 centralizovaných burz a pouze Coinbase má cenu 8 521 807 ETH – 7,5% z kótované ceny.

Pokud jde o procento tokenů držených na burzách, Ether je daleko před Bitcoinem (BTC). Bitcoin vlastní 8,1% svých oběžných burz.


Začátkem tohoto měsíce statistika kryptoměny Willy Woo uvedla, že věří, že když počet mincí držených na burzách poklesne, „to naznačuje, že noví kupující stáhnou mince z trhu a přenesou je do chladírenských skladů.“ Podle Woo je tedy akciový trh „makrokolovým trhem“.

Podle agregátoru kryptoměn Glassnode po většinu roku počet bitcoinů držených na burzách prudce klesá, ze včerejšího historického maxima 2,97 milionu bitcoinů na 2,6 milionu v únoru Bitcoin.


Glassnode také zobrazuje uplinkový signál bitcoinu. Počet nových bitcoinových adres za den je asi 480 000, což je šestkrát více než u etheru, zatímco počet nových adres za den u etheru je méně než 80 000.

Za zmínku stojí také to, že od začátku srpna je sedmidenní klouzavý průměr čistého transakčního toku bitcoinů a etherů záporný. Čistý průtok je počet mincí odeslaných na burzu minus počet stažených. To ukazuje, že ve srovnání s jinými tokeny je podíl tokenů držených Etherem na burze vyšší, ale celkový sentiment v posledních několika měsících roste.


Glassnode odráží rozdíl mezi procentem mincí držených burzou a procentem odráženým ViewBase. Podle Glassnode je počet ETH na burze méně než 16,6 milionu (14,7%), zatímco BTC se blíží 2,6 milionu (14%).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *