Ruské ministerstvo zahraničních věcí navrhuje změnit zákon zakazující kryptografické transakce

I poté, co byl přijat první ruský šifrovací zákon, ruské úřady nadále hrály stolní tenis za účelem regulace kryptoměn, jako jsou bitcoiny (BTC).


Podle zpráv ruské ministerstvo financí navrhlo některé změny v „digitálních finančních aktivech“ nebo v zákoně DFA, který zakazuje mnoho kryptoměn.

Podle místní zpravodajské agentury Izvestia předpokládá navrhovaná změna „úplný zákaz operací ve virtuální měně jakýmkoli jednotlivcem nebo podnikatelem, s výjimkou tří případů“. Ministerstvo údajně chce zakázat všechny krypto transakce, s výjimkou nabývání majetku prostřednictvím dědictví, bankrotu a exekučních řízení.


Cílem těchto změn je údajně zakázat těžařům přijímat platby za těžbu kryptoměny. Izvestija řekl: „Je legální vybírat kryptoměnu samostatně, ale protože její platby jsou obvykle zpracovávány v bitcoinech a etherech, ztrácí svou finanční hodnotu.“

Poté, co Rusko v červenci 2020 definitivně schválilo zákon DFA, místní orgány následně uvedly, že toto nařízení bude upřesněno v jiném zákoně (nazývaném „zákon o digitální měně“ nebo DA). Ačkoli bude daňový zákon schválen na konci roku 2020, zákon o DFA bude přijat v lednu 2021 a zakáže používání plateb kryptoměnou v Rusku.

V srpnu 2020 zablokoval ruský telekomunikační regulátor Roskomnadzor BestChange.ru, největší web s kryptoměnou. Říká se, že platforma, která poskytuje přibližně 400 místních agregátorů webů o kryptoměnách, distribuovala informace o nákupu nebo prodeji produktů kryptoměny, jako je bitcoin. BestChange tvrdí, že nikdy neposkytla žádné informace o těchto službách.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *