Přijetí bitcoinů by mohlo do roku 2030 dosáhnout 90%, tvrdí zakladatel investiční firmy

Jak dlouho s přílivem hlavních finančních účastníků do blockchainového prostoru potrvá než se z podnikové bitcoinové distribuce (BTC) stane standard? Brian Estes, zakladatel investiční společnosti Off The Chain Capital, o tom přemýšlí již 10 let.


Základní princip Estes je založen na analýze S-křivky, což je obecný grafický obrázek, který ukazuje rychlost a proces přijímání nových technologií. Estes uvedl: „Čas přechodu nové technologie z 0% na 10% je stejný jako přechod z 10% na 90%.“


Podle údajů od přispěvatele Forbes Rona Shevlina v červenci, podle údajů z roku 2020 od poradenské firmy Cornerstone Advisors, držitelé digitálních aktiv představují nejméně 15% americké populace ve věku 18 a více let. Úřadující americký měnový regulátor Brian Brooks se k tomuto 15% odhadu vyjádřil také v srpnovém rozhovoru pro CNN.


Estes uvedl, že v roce 2019 vlastní kryptoměnu ve Spojených státech pouze 10% lidí, což je nárůst z 0% před spuštěním bitcoinu počátkem roku 2009. V dubnu 2019 údaje z Blockchain Capital tvrdily, že držitelé bitcoinů představovali 11% americké populace.


Řekl: „Trvalo 10 let, než bitcoin vzrostl z 0% na 10%, když byl přijat.“ Podle analýzy křivky S by BTC mělo dosáhnout 90% přijatelnosti během současných deseti let. Vzhledem k tomu, že 15% lidí v USA bude v roce 2020 držet kryptoměnu, Estes řekl: „Do roku 2029 se pohybujeme směrem k cíli 90%.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *