Poselství Bitcoinu na rok 2020

Od té doby, co Bitcoin získal titulky na začátku roku 2017 a 2018, se věci hodně změnily. Obchodování s kryptoměnami se stalo oblíbenou aktivitou pro individuální i institucionální investory. Obecně však existují dva hlavní důvody, proč se lidé vůbec nezajímají o kryptoměny.

1. Realizace revolučních změn, které nám kryptoměna a technologie blockchainu skutečně přinášejí

2. Vytvoření bezprecedentních obrovských finančních prostředků v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Tyto dva důvody existují společně, ale zdá se, že druhý důvod má navrch.

Protože kryptoměny jsou relativně nová malá kapitálová aktiva, jsou stále velmi volatilní, alespoň ve srovnání se zavedenými investičními aktivy, jako je zlato nebo stříbro. To znamená, že můžete vydělat peníze při obchodování s kryptoměnami, které nejsou k dispozici na tradičních trzích. Jak se však potenciální zisk zvyšuje, cena se bude pohybovat opačným směrem, než chceme, a zvyšuje se riziko náhlé ztráty transakce, což může být obrovské. Některé kryptoměny mohou růst každý den o stovky procent, takže je lze příští den snadno opravit za poloviční cenu.Proto je směr obchodování s kryptoměnami velmi obtížný, ale pokud dodržujete alespoň následující základní pravidla, pravděpodobně se stanete ziskovým obchodníkem s kryptoměnami.

Pokud bychom chtěli popsat kryptoměnové transakce dvěma slovy, můžeme použít frázi „Divoký západ“. V současné době existuje více než 5 000 kryptoměn a toto číslo se každým dnem zvyšuje, jak nové projekty vstupují do krypto prostoru. Jen málo z nich podléhá nějaké formě regulace a jiné spekulace ztěžují přijetí ze strany veřejnosti. V posledních několika měsících jsme analyzovali 500 nejdůležitějších kryptoměn a zjistili jsme, že méně než 50 z nich jsou skutečně životaschopné investice a pouze asi 30 je stále ekonomicky aktivních, takže mají dostatečnou likviditu.Podle CoinMarketCap lze většinu z těchto 50 najít v top 200 kryptoměnách. Proto je těžké předpokládat, že ani mnoho ze zbývajících 4 500 kryptoměn není hodných pozornosti nebo dokonce investic. Ze statistického hlediska to znamená, že do nich stojí za to investovat méně než 0,01% kryptoměn. Jak ale víte, která kryptoměna je dobrá? Jak vyhodnotit, která kryptoměna je vhodná pro investice?

Není snadné určit, která kryptoměna je vhodná pro investice. Když jsme vyhodnotili TOP 500 kryptoměn na základě CoinMarketCap, použili jsme těchto 5 kritérií.

Jsou kryptoměny uvedeny na známých burzách kryptoměn? Například v Binance, Coinbase, Kraken, Bitstamp nebo Gemini? Pokud ne, zkontrolujte důvod. Některé novější projekty jsou uvedeny na 1-2 menších kryptoměnových burzách, zatímco známé projekty jsou obvykle uvedeny později, protože stanoví vyšší standardy pro výpis. Proč se tyto standardy liší mezi velkými a malými burzami? To je správná otázka se dvěma odpověďmi. Zaprvé je to správa samotné velké burzy.Generální ředitel společnosti Binance Zhangpeng Zhao, stejně jako bratři Winklevossové, majitelé společnosti Gemini, považuje přijetí kryptoměny za jednu věc. Jsou proto velmi opatrní a nechtějí procházet na burze velké množství mincí nízké kvality, což by poškodilo jejich pověst. Proto provedli důkladný výzkum kryptoměn před uvedením na seznam. Za druhé, hraje roli dohledu. Burzy cenných papírů, jako je Coinbase, Kraken nebo Gemini, přijímají zvláštní opatření, aby zajistily, že se jejich práce nebude lišit od zákonných omezení, zejména omezení Spojených států.To se však nevztahuje na více než 200 dalších burz z celého světa. Naopak riskují a riskují málo známé a prokázané kryptoměny a hledají konkurenční výhodu se zavedenými burzami, jako je Coinbase nebo Binance. Pokud je obchodníci skutečně chtějí, musí je od nich koupit a burza pak může těžit z poplatků souvisejících s transakcí.

Druhou věcí, kterou musíme v naší analýze zvážit, je, kdo je vlastně za vývojem kryptoměny. Je to celebrita ve světě vývoje? Nebo nějaký neznámý programátor nebo bouřlivá historie? Vezměte token základní pozornosti (BAT). Tokenovým ekosystémem BAT je prohlížeč Brave, který vyvinul Brendan Eich a je známý svým zaměřením na soukromí.Brendan Eich, spoluzakladatel Mozilly a tvůrce programovacího jazyka Javascript. Ačkoli BAT nemusí být na vrcholu žebříčku CoinMarketCap, nebo dokonce v jeho TOP 10, pokud se podíváme na vývojový tým za ním, vidíme pevné zázemí a silnou osobnost IT v čele s Brendanem Eichem. To nám alespoň umožňuje být si jisti, že se tým po prvním získání prostředků neobejde.

Věříme, že zde mnoho kryptoměn selhalo. Bez ohledu na jiné metriky bude nakonec dlouhodobý finanční potenciál kryptoměn určován jejich dostupností, snadností použití nebo přizpůsobivostí. V současné době je na trhu příliš mnoho šifrovaných proudů, které nemají konkrétní účel nebo nejsou pro koncového uživatele příliš přitažlivé. Navzdory zřejmým případům použití některé z nich stále vyhrávají konkurenti, protože nenabízejí příliš mnoho doplňků nebo zveřejňují ve špatný čas, obvykle příliš pozdě nebo na medvědím trhu, mnoho lidí nemá zájem používat kryptoměny .
Pak máme spoustu kryptoměn a snaží se být jen „lepší bitcoin“ nebo „rychlejší Ethereum“. Faktem však je, že pokud tyto projekty nejsou postaveny na lepším základě než konkurence, ale mají tu výhodu, že jsou „prvními v oboru“ v tomto odvětví, podívejte se jako příklad na platformu smart contract Ethereum, tyto projekty mají malou šanci na úspěch. Je to právě proto, že kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum si získaly pověst pro roky provozu, obrovský podíl na trhu a největší a nejzkušenější tým vývojářů.To je hlavní důvod, proč rozvíjející se kryptoměny, které chtějí konkurovat těmto gigantům na trhu kryptoměn, musí přinést skutečné průlomy a jsou hodné dlouhodobých investic.

Počet značek a značek, které mají partnerství s konkrétní kryptoměnou nebo jejími vývojáři, může být jedinou a nejlepší metrikou, kterou můžete použít k vyhodnocení a analýze. Před vytvořením tohoto partnerství je jedna osoba ze silného týmu před vámi a provedla řádný výzkum legality kryptoměn. Nejlepším příkladem může být společnost Chainlink, která navázala partnerství s giganti technologického průmyslu, jako jsou Google, Microsoft nebo Oracle.
Díky těmto partnerstvím se Chainlink v loňském roce stal jednou z nejcennějších kryptoměn a navíc se zdá, že stále existuje prostor pro růst. V publikovaném partnerství však musíte mít zájem o to, o jaký typ jde. Některé funkce nemusí souviset ani s jejich funkcemi, ale mohou to být pouze dohody při nákupu hardwaru nebo softwaru společnosti. Na druhou stranu je tedy nemožné bez důvěryhodnosti těchto informací a jejich uvedení do kontextu plně důvěřovat partnerství zveřejněným na různých webových stránkách kryptoměny. Pokud si nejste jisti, zkontrolujte před investováním do ostatních vlastností kryptoměny.

Je kryptoměna, do které chcete investovat, ekonomicky aktivní? Mají dostatek likvidity? Jak již bylo zmíněno dříve, téměř polovina z 50 nejlepších kryptoměn založených na prvních čtyřech standardech skutečně zemřela. V posledních několika měsících nebo dokonce letech se objem obchodování s těmito kryptoměnami nezvýšil a mnoho z nich pomalu klesalo na ceně a přibližuje se k nule.To může být pro investice frustrující, protože některé z těchto projektů vypadají slibně, dosáhly působivého úspěchu a mají silný tým. Stejně jako Selfkey se kryptoměna pokouší poskytnout alternativu ke stávajícím řešením KYC (od té doby klesla na 7 000). Faktem je, že i když jsme ověřili všechny předchozí standardy, nemusí to mít smysl, pokud nebudou kryptoměny obchodovány a nebudou mít dostatečnou likviditu. Kromě toho se může stát obětí všech možných čerpacích a odlévacích týmů, které prudce stoupají na nejvyšší bod a poté klesnou na předchozí nebo dokonce nižší.

Nakonec nezapomeňte zkontrolovat burzy, kde se s mincemi obchoduje. Ačkoli CoinMarketCap může vykazovat vysoký objem obchodování do 24 hodin, pokud se podíváte na tato data pečlivě, zejména pokud obchodujete do 30 minut nebo 1 hodiny, můžete mít jasnější porozumění skutečným obchodním metodám a metodám mincí. A zda nejde jen o takzvané „náhodné transakce“, kdy byly zřejmé pouze transakce s mincemi a jejich množství. Bohužel, některé burzy se zdráhají tyto nekalé praktiky přijímat, proto se prosím od nich držte co nejvíce. Poznáte je podle skutečnosti, že objem obchodování vykazuje obrovskou mezeru v různých časových rámcích!

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *