Nejlepší bitcoinové peněženky

ONLINE


Pod online peněženkou si představte mobilní nebo webovou aplikaci, s níž získáte přehled o svých úsporách přímo na svém mobilním zařízení nebo počítači. Tyto peněženky můžete použít pro menší částky (například online nebo v obchodech) pro operace. Nevýhodou je, že nemůžete plně ovládat bitcoiny, protože musíte důvěřovat třetí straně. A protože jste připojeni k síti, může dojít k napadení aplikace a odcizení bitcoinů.


OFFLINE

První možností je vytisknout veřejné a soukromé klíče pro úsporu na papír. Peníze může použít pouze osoba, která soubor vlastní. Výhodou je, že je nemožné prolomit vaše bitcoinové úspory. Nevýhodou je, že když ztratíte papír, přijdete o všechny své úspory. Obdobně v praxi má problémy i manipulace s bitcoiny.
Druhým typem je hardwarová bitcoinová peněženka. Je to zařízení podobné flash disku nebo přenosnému pevnému disku. Toto je nejbezpečnější způsob ukládání kryptoměny. Hardwarová peněženka má šifrovaný soukromý klíč, a protože zařízení není online, nelze jej prolomit. Peněženku můžete také použít k odesílání a přijímání bitcoinů.


RECENZE


Trezor: Trezor má v krypto světě vysokou reputaci. Mnoho investorů si to vybírá jako hlavní místo pro ukládání velkého množství různých kryptoměn. Cena se pohybuje kolem 2 000 Kč, což z ní činí zlatý poměr mezi hardwarovými peněženkami Ledger a KeepKey. Stejně jako všechny recenzované hardwarové peněženky má i tato peněženka vynikající zabezpečení. Pokud neztratíte samotné zařízení, neztratíte svou kryptoměnu.


Blockchain: Pokud hledáte spolehlivou online peněženku, která dokáže vložit relativně malé množství peněz do relativně malých bitcoinů s relativní bezstarostností, pak tuto aplikaci neopustíte. Jde o snadnou aplikaci vhodnou pro začátečníky. Lze ji používat pomocí mobilní aplikace nebo PC a to i současně. Blockchain je jednou z nejpopulárnějších online bitcoinových peněženek všech dob a my jej také využíváme.


Ledger Nano S: Hardwarové peněženky se příliš neliší. Stejně jako Vault nebo KeepKey mají offline režim, takže mají vysoké zabezpečení. Vaši kryptoměnu vlastníte vy, nikoli třetí strana v podobě bitcoinové burzy nebo online peněženky. Liší se však v počtu podporovaných kryptoměn a společnost Ledger nyní nabízí více než tucet různých kryptoměn. Je to nejlevnější druh hardwarových peněženek a funkčně se neliší od ostatních peněženek. Je to bezpečné úložiště vašeho bohatství kryptoměny (vhodné pro velká množství).


MyCelium: Pokud jde o bitcoinové peněženky, MyCelium je naprosto špičkové. Ačkoli prostředí pro správu není tak jednoduché jako používání blockchain bitcoinové peněženky, najdete zde nekonečné pokročilé funkce. Ať už jde o správu papírových peněženek pomocí adaptérů OTG nebo integraci hardwarových peněženek, MyCelium není pozadu.


KeepKey: Jedná se o offline peněženku, takže KeepKey je společně s dalšími hardwarovými peněženkami nejbezpečnějším řešením pro ukládání bitcoinů. Není pochyb o tom, že vyniká svým luxusním vzhledem, větší velikostí a vysoce kvalitním LCD displejem. Pokud však chcete aktivně používat svou peněženku k placení, větší velikost znesnadní každodenní provoz. Proto se spíše podobá zařízení, do kterého můžete ukládat velké množství kryptoměny a poté ji ukládat na bezpečné místo.

Vlastníte některou Bitcoin peněženku? Neváhejte napsat recenzi, jak jste s ní spokojeni do komentářů k tomuto článku.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *