Kryptoměny s malým množstvím v Africe vzrostly o 55%

Podle nejnovější zprávy společnosti Chainalysis zabývající se analýzou blockchainu Afričané stále častěji používají kryptoměnu jako prostředek směny s místními neobjevenými měnami.


Údaje o společnosti ukazují, že mnoho místních a firem používá kryptoměnu, aby se vyhnulo vysokým poplatkům, regulační složitosti a nestabilitě měny.


Každý měsíc existuje více než 600 000 převodů do a z Afriky. V roce do června dosáhla celková částka převodů 10 000 USD, což je 55% skok na 316 milionů USD. Nigérie je největší ekonomikou na africkém kontinentu a Jižní Afrika a Keňa patří k nejlepším v převodech kryptoměn v regionu.


Abolaji Odunjo, který provozuje maloobchodní prodejnu mobilních telefonů v Lagosu, největším městě Nigérie, začal používat bitcoiny k výplatě svým čínským dodavatelům.


Odunjo dodal, že platební metoda mu pomohla vyhnout se vysokým poplatkům a byla alternativou k nákupu stále dražších dolarů. Mnoho afrických zemí se snaží devalvovat a destabilizovat své měny, což zvyšuje poptávku a tím i náklady na nákup dolarů. V posledních deseti letech došlo k oslabení některých měn, jako je jihoafrický rand, o více než 50%.


Další dotazovaní agentuře Reuters řekli, že platby bitcoinem mohou také pomoci rodinným příslušníkům s bydlištěm v zámoří ve Spojených státech a ve Velké Británii poukázat peníze zpět domů.


Podle údajů od Světové banky jsou průměrné náklady na statutární certifikáty v subsaharské Africe 8,9%, přičemž nejvyšší transakční náklady mají Jihoafrická republika, a to až 20%. Bitcoinové poplatky jsou výrazně sníženy, obvykle méně než 3%.


Očekává se, že do roku 2020 hodnota kryptoměn zaslaných do Afriky překročí 8 miliard amerických dolarů z předchozího roku a jen v červnu byla zaslána téměř 1 miliarda amerických dolarů. Na druhou stranu Světová banka uvedla, že do subsaharské Afriky bylo v roce 2019 zasláno pouze 48 miliard USD výnosů a celkový pokles v tomto roce poklesne na 37 miliard USD.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

3 komentáře

 1. Rewards for comments
  Sorry, the reward details is for registered users only.
  Please Login or Register

  Ale záujem o kryptomenu v Afrike ustavične rastie. Myslím si že to je dobrá ekonomická príležitosť pre takúto chudobnú zem. Veď vezmime si napríklad šičky ktoré zarobia za mesiac 0,40 € 🙁 Afrika a ostatné krajiny bojujúce s infláciou sa rozhodle pre kryptomenu , ktorá je dobrá alternatíva 🙂 Miera inflácie v Južnom Sudáne bola na urovni 102% (2017) , medzi krajiny s dvojcifernou mierou inflácie možeme zaradiť: Egypt,Ghana,Zambia,Zimbabwe,Malawi..
  Hlavými bitcoinovými krajinami sú Botswana,Ghana,Keňa, Južná Nigéria, a Zimbabwe podľa –> gobitcoin.io
  (

 2. Rewards for comments
  Sorry, the reward details is for registered users only.
  Please Login or Register

  Krajiny ako Ekvádor, Bangladéž a Kirgzisko si myslia, že rizika prevažujú nad ziskom a preto zakázali bitcoiny, či už ako počiatočnú ponuku mincí alebo ICO, ktoré kapitalové podniky používajú na únik od kapitalového úniku zo strany bánk a iných finančných inštitúcii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *