Indický krypto průmysl expanduje, regulační orgány se zdráhají zapojit

Vzhledem k tomu, že britská společnost zabývající se finančními technologiemi Cashaa a United Multistate Credit Cooperative Society of India zahájily kryptocentrickou bankovní společnost s názvem Unicas, čekají indičtí obyvatelé na příležitost získat krypto bankovní služby. Otevřít 34 poboček v severní Indii a v příštím roce plánuje rozšíření na 100 poboček.


Vzhledem k tomu, že Indie je do značné míry ekonomikou poháněnou úsporami, poskytne Unicas také šifrované spořicí účty k úhradě úroků z uložených kryptoměn. To může být katalyzátorem pro indickou družstevní úvěrovou společnost, aby vstoupila na trh a plně využila této příležitosti.
Ale celkově od té doby, co Nejvyšší soud v Indii zrušil dvouletý zákaz bank, které slouží burzám kryptoměn v březnu 2020, došlo v indickém odvětví kryptoměn k významnému nárůstu objemu transakcí a počtu nových zákazníků.


Ashu Swami, technický ředitel společnosti Apifiny, poskytovatel řešení likvidity a kryptoměny v New Yorku, připsal tento růst rostoucímu množství důkazů o tom, že bitcoiny (BTC) se stávají bezpečným útočištěm a je snadné posílat peníze do kryptoměn. . „Odesílatel si uvědomuje, že virtuální měna je efektivnější médium,“ a poptávka roste.


Díky těmto faktorům podle statistik poskytnutých společností Apifiny téměř do roku 2020 téměř všechny hlavní mezinárodní kryptoburzy ukázaly, že provoz indických uživatelů se zvýšil pětkrát až desetkrát. Indické místní kryptoměnové burzy zároveň ukazují, že do roku 2020 se počet registrací zvýšil desetinásobně, což je 2,5násobek celosvětového průměru (meziroční nárůst o 400%).


Akvizicí společnosti WazirX společností Binance, Bain & Company a Polaris Capital, které byly financovány společností CoinDCX, začaly investovat na indickém trhu s kryptoměnami. Je zřejmé, že velcí hráči si jsou vědomi zásadního potenciálu indického trhu s kryptoměnami.


Dokonce i Tata Consultancy Services, indická nadnárodní IT a poradenská společnost, uvedla začátkem července řešení Quartz Smart na pomoc finančním institucím při zajišťování transakcí s kryptoměnou. Shetty věří, že toto vše dodává odvětví důvěryhodnost: “TCS spolupracuje s velkými společnostmi na poskytování služeb svým zákazníkům. Očekáváme, že velké finanční instituce (které to mohou využít k zahájení pilotních projektů) budou zákazníkům poskytovat svou vlastní kryptoměnu.”
To ukazuje, že tradiční indické banky mají zájem vstoupit do odvětví stejným způsobem jako největší singapurská komerční a retailová banka DBS Bank. Dokonce i PayPal, který oznámil, že v roce 2021 umožní platby kryptoměnou, nevyhnutelně zvýší počet investorů v Indii.


V minulosti PayPal nemohl vstoupit do Indie bez problémů ani se zákonnými platbami. Technicky Reserve Bank of India nikdy nezakázala společnosti působit v Indii, ale v roce 2010 společnost PayPal ukončila své služby. V roce 2017 spustil PayPal novou verzi pro Indii.


Rostoucí kryptoměnový průmysl v Indii prosazují také inovátoři, kteří vyvíjejí nové produkty pro indické investory na základě jejich chování při investování úspor a poskytují jim velkorysější výnosy než tradiční třídy aktiv.


Kromě toho byla 27. října zahájena první indická burza cenných papírů mezi společností DigiTx, což může také přinutit více společností využívat kryptoměnu na trhu kryptoměn přímo nebo prostřednictvím jejích různých dceřiných společností.


Jediným faktorem, který v současné době brání rozvoji tohoto odvětví, je možná nejdůležitější: nedostatek jasného regulačního rámce, v němž by společnosti působící v oblasti kryptoměny mohly fungovat. Přestože odborníci blízcí této problematice kritizovali nedávné „uniklé“ informace o dalším hrozícím vládním zákazu.

Kromě WazirX také CoinDCX a několik dalších burz aktivně provádí ověřovací a regulační kontroly KYC, aby vyvrátily prohlášení Reserve Bank of India, což znamená, že virtuální měny lze použít pouze k hanebným účelům, jako je obchodování s drogami a financování terorismu. V současné době se zdá, že indický řídící orgán zavírá oči před vzkvétajícím krypto průmyslem a nemá v úmyslu diskutovat o své budoucnosti v Indii. Ještě důležitější je, že není zahrnut ani do seznamu pořadů jednání, o nichž se bude diskutovat na zimní schůzi parlamentu, která začne v listopadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *