Historie ukazuje, že může trvat 3 až 12 měsíců, než se cena bitcoinu konečně vyšplhá na 20 000 dolarů

Od svého založení v roce 2009 zažil bitcoin (BTC) čtyři tržní cykly, od nejnižšího po nový vrchol. Období se pohybuje od více než 600 dnů do přibližně 1050 dnů. Poslední cyklus právě překročil 300 dní, což může trvat dalších 3 až 12 měsíců.


Pokud cena bitcoinu zůstane stabilní po dobu několika měsíců až roku, může dosáhnout dvou věcí. Za prvé, může posílit základ pro další explozivní odskok, jako například v letech 2016 až 2017. Zadruhé, jak předpovídají někteří investoři, může to přinést další kryptoměny nebo altcoiny do nových výšin.


Cena bitcoinu byla 13. března na BitMEXu pouze 3 596 $. Za šest měsíců BTC vzrostl o 220% a překonal většinu tradičních aktiv a indexů včetně zlata.
Strmá vertikální akumulace bitcoinů může zvýšit šance na zisk velryb nebo velkých jednotlivých držitelů bitcoinů. Pokud k tomu dojde, kvůli kaskádové likvidaci může nadměrně využívaná povaha trhu s futures vést k výrazným slevám.


Pokud se však BTC v průběhu času postupně zotaví a zůstane nad úrovní podpory 10 000 $, může to vést k udržitelnějšímu a dlouhodobějšímu býčímu cyklu.


Pokud budou bitcoiny sledovat podobný trend jako polocyklus po roce 2016, na konci roku 2021 bude patrný silný vzestupný trend. To je také v plném souladu s populárním modelem toku zásob, což naznačuje, že cena BTC může někdy v příštím roce dosáhnout šesti číslic.


V krátkodobém horizontu někteří obchodníci očekávají, že se cena bitcoinu bude po delší dobu konsolidovat. Pseudonymní obchodník s názvem „BIg Chronis“ uvedl, že grafy vyšších časových rámců naznačují, že ceny mají delší dopad na cenové pohyby.


Michael van de Poppe, obchodník na plný úvazek na amsterdamské burze cenných papírů, rovněž uvedl, že doba trvání tohoto cyklu může být delší než v předchozím cyklu.


Dlouhodobá stabilita bitcoinů obvykle vede k silnému trhu na trhu s alternativními měnami. Kelvin Koh, partner asijského fondu pro kryptoměny Spartan Black, navrhl, že by to mohlo povzbudit sentiment kolem trhu altcoinů.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *