Čínští horníci ztratí levnou elektřinu. Ovlivní to její dominanci v těžbě bitcoinů?

Čínský zpravodajský časopis WeChat tvrdí, že horníci bitcoinů v čínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko již nebudou dostávat dotace na elektřinu, což znamená, že jejich náklady na těžbu bitcoinů budou velmi drahé. To může nakonec vést k poklesu podílu Číny na celkové produkci bitcoinů.


Existuje několik faktorů dominance těžby bitcoinů v Číně. Nepopiratelnou výhodou je chladné klima (zejména v severní Číně) a levná elektřina. To (navzdory dotacím ze státních koncesí) činí z tohoto regionu ideální místo pro těžbu kryptoměny a zlatý ráj pro firmy podnikající v této oblasti. Obzvláště když cena bitcoinů také roste.


Crypto.co citoval Colina Whu z WuBlockchain za hlášení o nadcházejících změnách, které by minimalizovaly tyto výhody Číny.


„Čínské vnitřní Mongolsko náhle změnilo svou politiku 24. srpna. Vyzvala ke zrušení preferenčních cen elektřiny pro kryptoměniče, což způsobí, že jejich účty za elektřinu vzrostou asi o jednu třetinu. Horníci se obávají, že podobná opatření budou přijata v Sin-ťiangu. “


Podle Decrypt.co bude oznámené zvýšení nákladů na elektřinu ovlivnit nejméně 21 těžebních fondů, včetně několika „velkých podniků“. Ne každý je však takový, protože hlavní těžební bazény v Číně fungují také v jiných čínských regionech. Hlavní hrozbou pro ně může být to, že podobné kroky jsou přijímány i v jiných regionech.

Pokud dominance Číny v těžebním průmyslu prudce poklesne, je těžké odhadnout dopad na bitcoiny. Na jedné straně, pokud bude výroba BTC decentralizovanější, bude to určitě velký pozitivní faktor, takže čínský vliv nebude tak významný. Teoreticky však náhlý pokles rychlosti hashování (tj. Celkový výpočetní výkon při těžbě bitcoinů) může ohrozit zabezpečení sítě.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *