Burza hlásí nejméně Bitcoinů za poslední dva roky

Čím více bitcoinů v soukromé peněžence a méně bitcoinů na burze, tím lepší je situace, že se cena bitcoinů může dále zvyšovat. Mohou to potvrdit dva faktory – na jedné straně se snížila cena bitcoinů, které lze koupit, a zároveň se zvýšila důvěra lidí v jejich dlouhodobé vlastnictví.


Statistické údaje poskytnuté analytickou platformou Glassnode tedy vedou k dalšímu růstu cen bitcoinů. Podle nejnovějších údajů má burza v současné době pouze 2,6 milionu BTC, což je nejnižší počet od listopadu 2018.


Trend snižování zásob bitcoinů na burzách, tj. Lidí, kteří stahují bitcoiny a posílají je na soukromé peněženky, začal po tzv. Černém pátku v březnu, kdy padl nejen akciový trh, ale bitcoiny také krátce poklesly. Cena je 4000 USD. Od té doby jeho hodnota ve skutečnosti stále rostla, což přimělo lidi, aby důvěřovali jejímu dalšímu růstu. Od března opustilo burzu více než 300 000 bitcoinů a samotná burza Bitfinex opustila více než 140 000.


Sledování toku bitcoinů je velmi zajímavý nástroj k pochopení současného sentimentu investorů. Pokud bitcoin začne proudit zpět na burzu ve velkém počtu, znamená to, že lidé jsou připraveni je prodat. Naopak, pokud trend stahování pokračuje, znamená to, že stále více „pozorovatelů“ na trhu je připraveno prodávat bitcoiny na delší časové období.


Samozřejmě upozorňujeme, že tato data jsou obvykle celá skládačka, která pomáhá pochopit směr trhu.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *