„Bond King“, který nazval bitcoin lží, nyní říká, že BTC je zajištění proti inflaci

Známý kritik uvedl, že bitcoin (BTC) se doporučuje pro boj proti inflaci.
Jeffrey Gundlach, generální ředitel společnosti DoubleLine Investment Management, se objevil v sérii webového vysílání Rosenberg Research 2. listopadu


Gundlach, neformálně známý jako „bond bond“, není v debatě o bitcoinech žádným cizincem, ale dříve prohlásil, že nebude investovat.


V rozhovoru pro Business Insider minulý měsíc označil miliardář bitcoin za „lež“ poté, co někdo tvrdil, že si myslí, že bitcoin je „nemožný“.
„Nevěřím v bitcoiny.“ Myslím, že to je lež. Myslím, že je to velmi sledovatelné. Nemyslím si, že je to anonymní, “řekl publikaci.


Gundlach však trval na tom, že „naprosto nenávidí bitcoiny“ – zdálo se, že tento komentář tento týden posílil.


Sdělil publiku, že by měli mít co zajišťovat proti inflaci, a zmínil, že zlato a bitcoiny jsou dobrá volba.

Tento pohled je nejbližším projevem Gundlachovy změny pozice při účasti na večírku a výzvě investorům ke skutečnému nákupu bitcoinů.

Dále uvedl, že zároveň zlato v průběhu času prudce poroste a podle dalších příznivců drahých kovů v současné době předpovídají, že USA budou mít obrovské zisky.

Data ukazují rozsah výnosů bitcoinů ve srovnání se zlatem a jinými makro aktivy. Podle srovnání se zdroji analýzy řetězce Skew jsou meziroční údaje k 3. listopadu 88%, zlato 24% a index S&P 500 mírně vyšší než 2%.


Na pozadí zvýšeného blokovacího účinku koronaviru a omezení souvisejících ekonomických aktivit podpora bitcoinů v krátkodobém až střednědobém horizontu nadále rychle rostla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *