Bitcoinová peněženka Electrum sužována phishingovým útokem

Nedávno se objevili dva noví bitcoinoví hackeři, což naznačuje, že peněženka společnosti Electrum je zřejmě stále pod phishingovým aktivitám.


Dva uživatelé softwarové peněženky Electrum nedávno oznámili, že ztratili velké množství bitcoinů (BTC). Jedna oběť popsala, že v době tisku chybělo 1400 BTC, s celkovou cenou 14 595 000 USD, zatímco další oběť tvrdila, že ukradla 36,5 BTC v hodnotě 380 512 USD. Zdá se, že tyto incidenty souvisejí s dlouhodobým phishingovým podvodem, který ovlivňuje uživatele Electrum od roku 2018.


Jason Lau, provozní ředitel OKCoin, uvedl: “ Uživatelé by měli být obzvláště opatrní při zacházení s vlastními klíči, zejména při ukládání klíčů do peněženky s velkým množstvím kryptoměny, protože je to pro hackery velice atraktivní..”


„V tomto případě způsobila aktualizace právě phishingový útok, což vedlo k získání a přístupu Bitcoinových adres“
První zpráva o phishingovém podvodu útočícím na peněženku Electrum se poprvé objevila na titulních stránkách 27. prosince 2018 a údajně ukradla téměř 1 milion dolarů. Reddit vydaný hackerem uvedl: „Hacker vytvořil mnoho škodlivých serverů.“


Hackeři v zásadě přes server přesměrovávají uživatele na škodlivé webové stránky a vyzývají je k zadání soukromých dat, čímž dávají kontrolu nad svými aktivy notoricky známé straně, která stojí za plánem. Podvod také zahrnoval falešnou aktualizaci peněženky, která stáhla malware do zařízení oběti.


V posledních týdnech oznámili další dva uživatelé peněženky Electrum, že jejich bitcoinové akcie byly odcizeny. Jeden z uživatelů peněženky údajně utrpěl ztrátu 1 400 BTC.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *