Bitcoin zkratky a názvy

BTC
Zkratka Bitcoin měny
Satoshi
1 Bitcoin se rovná 100 000 000 Satoshi. Jedná se o podměnu Bitcoinu.
BTX
Oficiální zkratka Bitcoinu na burzách
FIAT měna
Klasické peníze jako je například Dolar, Euro, ..
Bitcoin adresa
Adresa je jedinečný řetězec, který umožňuje přijímat bitcoiny. Například to vypadá takto: “2827cHi6WzrDZGDp3VtHUjkyvbzpVRuIp”. Lze jej také chápat jako kombinaci čísel účtů a variabilních symbolů. Mnoho peněženek vygeneruje pro každou platbu novou adresu, aby bylo možné platbu rozlišit a zároveň zachovat historii plateb uživatele.
Peněženka
Je to software, který pracuje se sítí bitcoinů. Hlavní funkcí je příjem a odeslání jediného bitcoinu.
Těžba
Je vytvářena vydáváním nových bitcoinů při potvrzování transakcí probíhajících v bitcoinové síti. Tzv. Horníci ověřují platby jednotlivých uživatelů a vytvářejí nové bloky. První osoba, která vytvoří hash na novém bloku s požadovanou obtížností, má právo přidat nové bitcoiny do sítě. Tímto způsobem „stahuje“ nové bitcoiny, včetně připisování transakčních poplatků.
Volatilita
Volatilita se týká kolísání směnného kurzu. Bitcoin je velmi volatilní a během týdne může získat nebo dokonce ztratit 100 USD.
ASIC
Speciálně navržený čip se snaží dosáhnout nejrychlejšího výpočtu SHA-256 s nejnižší spotřebou energie. Hlavní produkce je soustředěna hlavně v Číně, kde je soustředěna i většina těžebního průmyslu bitcoinů v Číně.
BIP32
BIP (Návrh vylepšení bitcoinů) popisuje jednotlivá vylepšení bitcoinu. Konkrétně BIP32 přinesl zásadní změnu ve způsobu zálohování bitcoinových adres. Na rozdíl od potřeby zálohování nových a nových klíčů na generovanou adresu přináší Seed možnost číst z ní jednu adresu. Jediné, co tedy musíte udělat, je zazálohovat si své Semeno.
BIP39
Vylepšete Seed pro použití snadno zapamatovatelných slov, definujte seznam 2 000 anglických slov, tato slova jsou vybrána co nejvíce jedinečná a první písmeno se neopakuje.
BIP44
Definujte sekvenci generování nových adres prostřednictvím protokolu BIP32. Cílem je kompatibilita při generování adres mezi různými typy peněženek.
Block
Celá blockchain obsahuje jeden blok a tyto bloky jsou vytvořeny v průměru o 10 minut později. Můžeme to chápat jako papír A4, který je popsán transakcemi, ke kterým dojde do 10 minut. Očíslujte každý blok, zatřiďte ho a vzájemně na něj odkazujte, aby blok nemohl být falešný.
Blockchain
Blockchain je distribuovaný „účetní záznam“ všech operací všech adres. Je veřejný a uspořádán chronologicky. Blockchain si stáhne každý uživatel sítě Bitcon, takže všichni uživatelé vědí, kolik bitcoinů vlastní.
Hash
Je to algoritmus, který převádí vstupní data na „relativně“ malá čísla. Tato funkce se obvykle používá pro rychlejší srovnání tabulek nebo dat.
Hash rate
Hashrate je měřítkem výkonu bitcoinových sítí. Jednotka je „hash / sekundu“ (počet hashů za sekundu). Například průměrná grafická karta může dosáhnout výkonu 400 MHash / s. Celkový výkon sítě k srpnu 2016 ukazuje přibližně 1 550 000 THash / s.
Pool
Vzhledem k velkému počtu těžařů v síti je pravděpodobnost nalezení správného hash nad toto časové období sníženo. Výsledkem bylo, že se horníci začali slučovat do takzvaných „těžebních fondů“, kde společně pracovali jako tým na hledání správného hashrate. Pokud jeden z fondů dokáže najít nový bitcoin, bude sdílen s ostatními fondy na základě výkonu, který poskytují veřejnému fondu.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *