Bitcoin se stává lepším zajištěním oproti dolaru než zlato

Od takzvaného černého čtvrtek (často popisovaného jako den, kdy celý akciový trh klesl v březnu poté, co vypukla globální pandemie koronavirů a vytáhl bitcoiny), byl bitcoin účinnější než zlato jako zajištění proti americkému dolaru. Toto je založeno na analytických datech zveřejněných portálem Cointelegraph.


Od kolapsu měnového systému v Bretton Woods v roce 1971 bylo zlato považováno za nejlepší formu zabezpečení nebo ochrany aktiv před inflací měny Fiatu. Zlato má dlouhodobě negativní korelaci s americkým dolarem, ale od březnového pádu jej bitcoiny dokonce překonaly a má negativní korelaci s americkým dolarem.


Bitcoinovému prudkému poklesu cen v březnu se nepochybně pomohlo, protože brzy začalo opět prudce růst, až do oslabování amerického dolaru začalo eskalovat, když Federální rezervní systém přidal miliardy dolarů.

Dosud skutečná nákupní hodnota amerického dolaru klesá, jinými slovy, jeho míra inflace roste a cena bitcoinů také. Jinými slovy, neexistuje žádná významná korelace mezi bitcoinem a americkým dolarem, což je nepochybně dobrá zpráva pro investory, kteří tuto kryptoměnu aktuálně používají.


Korelace mezi bitcoinem a akciovým trhem je zatím velmi vysoká, takže situace je horší. Pokud bitcoin nesouvisí s akciovým trhem (a zlato s ním nesouvisí), může to být lepší, protože se zdá, že akciový trh je v bublině a očekává se, že praskne. Pokud bude korelace s akciemi potvrzena i po prasknutí bubliny, cena BTC klesne.

Za napsání nového komentáře získáš 1-20 Satoshi

Napiš komentář k tomuto článku a získej odměnu v Bitcoinech.

K přičtení Satoshi je zapotřebí mít účet na Cryptoo.me a uvést správný email. Odměna je připsána po schválení komentáře.

V případě spamu nebude komentář schválen!

Čím více užitečnější komentář nebo obsáhlejší komentář tím větší bude odměna v Satoshi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *