Bitcoin právě zaznamenal největší těžařskou obtížnost od roku 2011

listopadu zaznamenal bitcoin (BTC) největší negativní úpravu obtížnosti za téměř 10 let, protože síť se o sebe bezchybně postarala.


Data z monitorovacího zdroje BTC.com ukazují, že obtížnost bitcoinu byla v úterý automaticky upravena o 16%.


Předchozí odhady naznačují, že úprava je přibližně 13%, ale jedná se o druhou nejvyšší úpravu v historii bitcoinů. Teprve v roce 2011 byl rozdíl mezi nimi větší o -18%, což se také objevilo na konci října.


Úprava obtížnosti se provádí automaticky každých 2016 bloků, bez ohledu na jakékoli vnější faktory ovlivňující horníky.


Toto snížení motivuje více účastníků těžby soutěžit o odměny blokové subvence, takže obtížnost se začíná znovu zvyšovat.


V době tisku však odhady naznačují, že bude dále upravena na dalších -16%.


Snížení ceny pro uživatele sníží poplatky a zmrazí čas a zmenší velikost nevyužitých transakcí v bitcoinové paměti. Podle odhadů Earn.com je optimální poplatek za bitcoinové transakce stále velmi vysoký, na 80 000 satoshi (11 USD).


Zároveň se v úterý zdálo, že hashovací rychlost bitcoinové sítě klesá a odhaduje se, že týdenní průměr začal růst.


Hash rate poskytuje informace o tom, kolik výpočetního výkonu je věnováno ověřování bitcoinových transakcí. Indikátor dosáhl rekordního maxima za několik týdnů, ale ve druhé polovině října ztratil asi 25%.


V době vydání to mělo malý dopad na cenovou výkonnost bitcoinů, přičemž zbývajících 13 000–13 300 USD bylo podporováno a BTC / USD se pohybovaly na 13 500 USD.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *